Ostrovní systémy

Ostrovní fotovoltaické systémy jsou ideální řešením pro místa, která jsou mimo dosah elektrické přípojky - tedy zahradní domky, chaty, karavany, jachty. Dají se také využívat v objektech, kde se zdržuje i více osob - malé penziony a hotely. Ostrovní systémy lze tedy provozovat například na chatách, kde mohou mít výkon několika málo stovek wattů až po rozsáhlé třífázové ostrovní systémy s výkonem několika desítek kilowatt. Jelikož jsme v 21. století mohou si uživatelé díky ostrovním fotovoltaickým systémům dopřát ještě větší komfort bez výpadků způsobených počasím nebo lokálními výpadky elektrické sítě, než tomu bylo u klasických elektrických přípojek.

Základní komponenty které tvoří ostrovní systém jsou: fotovoltaické panely, solární regulátor na principu MPPT (Maximum Power Point Tracking) a gelové akumulátory. S využitím měniče napětí je tak možné používat naprosto běžné přístroje na 230V. Ostrovní měniče napětí dodáváme s výkonem od cca 600W až po třífázové měniče s výkonem několik desítek kilowatt.

Ostrovní fotovoltaické systémy bylo možné také provozovoat do konce roku 2010 v režimu zelený bonus a nechávat si tak za vlastní vyrobenou a spotřebovanou elektřinu platit. Pro přiznání zeleného bonusu je nyní třeba zažádat o připojení k distribuční soustavě.

Modelové ostrovní systémy na chaty a chalupy najdete v našem e-shopu v sekci Ostrovní systémy

Ostrovní fotovoltaické systémy - skvělý doplněk pro ty, kteří chtějí elektřinu, ale nemají elektrickou přípojku, dále také pro ty, kteří potřebují záložní systém pro spotřebiče, které je třeba napájet elektřinou. Ostrovní systémy jsou velice oblíbené u chatařů, kterým postačí už malý ostrovní systém k tomu, aby mohli mít na chatě například světlo, televizi, notebook a některé elektrické nástroje pro kutily. Postupně se mobilní ostrovní systémy začínají montovat dokonce i na karavany a jachty.

S většími ostrovními systémy si můžete na chatě dovolit mít ledničku, rychlovarnou konvici a dokonce i míchačku.

Není výjimkou, že si ostrovní systém pořídí i na místo, kde elektrická přípojka je. Ostrovní systém se pak hodí v případě "blackout", tedy úplného výpadku elektrické energie. V takovémto případě pak můžte energii uloženou v akumulátorech využívat kdykoliv dle potřeby.

Pokud připojíte nebo budete chtít připojit k ostrovnímu systému například elektrocentrálu nebo systém připojit do sítě, pak se jedná o hybridní fotovoltaický systém.

Pokud budete mít o ostrovní systém zájem, rádi Vám ho navrhneme na míru.