Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické elektrárny (FVE) je možné v současné době legálně instalovat POUZE pokud máte povolení distributora o připojení zařízení do distribuční soustavy (DS). Pokud jste toto povolení nedostali, nebo nechcete o povolení žádat, můžete si vybrat z naší nabídky hybridní fotovoltaickou elektrárnu, která toto povolení nepotřebuje, protože je prokazatelně galvanicky oddělená od distribučí soustavy a podléhá pouze oznamovací povinnosti. Od roku 2014 již není žádná podpora fotovoltaiky ve formě zeleného bonusu. Proto se již dnes nevyplatí klasické FVE instalovat. Dalším důvodem proč neinstalovat síťovou fotovoltaickou elektrárnu je pouze malé využití vyrobené energie pro vlastní spotřebu. S klasickou síťovou FVE si spotřebujete cca 30%-50% z vyrobené energie. S HFVE - hybridní fotovoltaickou elektrárnou budete schopni si spotřebovat až 100% Vámi vyrobené energie.

Pokud již síťovou fotovoltaickou elektrárnu máte a chcete ji vylepšit, můžeme Vaši FVE rozšířit na hybridní fotovoltaickou elektrárnu (HFVE) a je ji pak možné využít i jako záložní zdroj, který zaručí maximální nezávislost a energetickou bezpečnost ve Vašem RD nebo firmě. Použítí akumulátorů v HFVE Vám umožní spotřebu přes den vyrobené energie i v noci a zajistí fungování síťové elektrárny i v případě výpadku DS.

Současně s hybridními elektrárnami nabízíme také možnost inteligentního systému řízení zátěží, který navrhujeme na míru.

Pokud máte zájem o další informace, kontaktujte nás.